← Katalog ekspertów /CISO · Wrocław
CISOBankowośćUbezpieczeniaFintechUsługi IT / software houseCyberbezpieczeństwoInfrastruktura krytycznaUsługi profesjonalne – doradztwo, prawo, księgowość, audytAdministracja publicznaEnergetyka – ropa i gazEnergetyka – energia elektryczna i OZE Dostępny

Interim CISO

📍 Wrocław🌐 Hybrydowo · Zdalnie⏱ 20 lat
O ekspercie

Doświadczony Cybersecurity Manager z ponad 20-letnim stażem w sektorze finansowym, specjalizujący się w zarządzaniu Security Operations Center, incident response i detekcji zagrożeń. Ostatnie 10 miesięcy na stanowisku SOC Manager w dużej instytucji finansowej. Wcześniej przez 4 lata 7 miesięcy kierował zespołem SOC, vulnerability i compliance w międzynarodowym banku, gdzie osiągnął konkretne wyniki: redukcja MTTD o 38%, redukcja MTTR o 42%, wzrost efektywności analityków o 25%, 100% audit readiness z zerem krytycznych wniosków, poprawa compliance SLA z 63% do 94%. Specjalizacja: zarządzanie zespołem SOC, threat detection, vulnerability management, compliance (PCI DSS, ISO 27001, SOX), automatyzacja procesów bezpieczeństwa (SIEM, SOAR), incident response, audyty bezpieczeństwa, zarządzanie ryzykiem IT. Doświadczenie w środowisku regulacyjnym i wysokiego bezpieczeństwa.

Kluczowe doświadczenia
38%redukcja MTTD

Automatyzacja procesów SOC i redukcja czasu detekcji zagrożeń

Bankowość, międzynarodowa korporacja, 1 000–5 000 FTETransformacjaAutomatyzacjaWdrożenie systemu⏱ 4 lata 7 miesięcy

Rola: Wdrożył strategie automatyzacji w SIEM i systemach korelacji zdarzeń bezpieczeństwa.

Wynik: Redukcja Mean Time to Detect o 38% i Mean Time to Respond o 42%.

100%audit readiness

Osiągnięcie pełnej gotowości audytowej z zerem krytycznych wniosków

Bankowość, międzynarodowa korporacja, 1 000–5 000 FTEComplianceRestrukturyzacja⏱ 4 lata 7 miesięcy

Rola: Kierował zespołem vulnerability i compliance, wdrażając procedury i kontrole bezpieczeństwa.

Wynik: Osiągnął 100% audit readiness z zerem krytycznych wniosków w kolejnych audytach.

94%compliance remediation SLA

Poprawa zgodności z SLA w remediacjach compliance

Bankowość, międzynarodowa korporacja, 1 000–5 000 FTEComplianceBudowa funkcji od zera⏱ 12 miesięcy

Rola: Zoptymalizował procesy remediacjacji compliance i zarządzania podatnościami.

Wynik: Poprawa compliance remediation SLA adherence z 63% do 94% w ciągu 12 miesięcy.

25%wzrost efektywności

Zwiększenie efektywności analityków SOC poprzez automatyzację

Bankowość, międzynarodowa korporacja, 1 000–5 000 FTEAutomatyzacjaBudowa funkcji od zera

Rola: Wdrożył automatyczne wzbogacanie i korelację zdarzeń w SIEM.

Wynik: Wzrost efektywności analityków SOC o 25%.

Wybrane misje
Duża instytucja finansowa, sektor bankowy, 1 000–5 000 FTE
2023–2024 · Kierowanie operacjami zespołu SOC i incident response w środowisku regulacyjnym
Międzynarodowy bank, sektor bankowy, 5 000+ FTE
2018–2023 · Kierowanie Security Operations Center, vulnerability i compliance; redukcja MTTD o 38%, MTTR o 42%, wzrost efektywności analityków o 25%, 100% audit readiness, poprawa compliance SLA z 63% do 94%
Międzynarodowy bank, sektor bankowy, 5 000+ FTE
2013–2018 · Zarządzanie zespołem vulnerability i compliance, wdrażanie procedur bezpieczeństwa
Międzynarodowy bank, sektor bankowy, 1 000–5 000 FTE
2009–2013 · IT Security Expert, Acting IT Security Manager SOC, zarządzanie SIEM, DAM, SSIM, security consulting
Doświadczenie w organizacjach
Wielkość — zatrudnienie
Bardzo duża (1 000–4 999 osób)Enterprise (5 000+ osób)Mała (10–49 osób)Średnia (50–249 osób)Duża (250–999 osób)
Wielkość — przychody roczne
200 mln – 1 mld PLNPowyżej 1 mld PLNDo 10 mln PLN10–50 mln PLN50–200 mln PLN
Własność i forma organizacji
Międzynarodowa korporacja – centrala lub struktury regionalnePolska spółka zależna lub oddział firmy zagranicznej
Etap rozwoju i sytuacja biznesowa
Dojrzały, stabilny biznesTransformacja cyfrowa / wdrożenie systemówProfesjonalizacja i porządkowanie organizacjiTransformacja / zmiana modelu biznesowegoScale-up / szybki wzrostStartup po pierwszych rundach finansowaniaWejście na rynek polski / uruchomienie nowej spółki lub zakładu (greenfield)Wydzielenie części biznesu (carve-out)
Kompetencje
Zarządzanie Security Operations CenterIncident response i threat detectionVulnerability management i complianceAutomatyzacja procesów bezpieczeństwa (SIEM, SOAR)Zarządzanie zespołem cybersecurityPCI DSS, ISO 27001, SOX complianceIT Risk ManagementSecurity audits i penetration testing